Tüplü Kivi Actinidia Arguta Ken's Red Kırmızı Kivi Fidanı

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Actinidia Arguta Ken's Red Kivi Fidanı ve Meyve Özellikleri

Anavatanı Sibirya'dır. Soğuğa son derece dayanıklı (-28) özellikler göstermektedir. Sarılıcı formda, hızlı büyüyen ve saçak kök sistemine sahip kivi türüdür. Bol humuslu, orta bünyeli, süzek ve geçirgen, Ph 6-7 olan topraklardan hoşlanır. Çiçeklenme mayıs ayında gözlemlenir. Meyveleri tüysüz olup taze tüketime, marmelat yapımına uygundur. Tüysüz mini kivi türleri içinde tatlı ve çok lezzetlidir. Tozlayıcısı; kivi fidanı Weit türüdür.
 
Gönderilecek Kivi Fidanı Hakkında Teknik Özellikleri


-Gönderilecek Fidan Durumu ve Gönderim Şekli: Gönderimi yapılan fidanların budama, ilaçlama, toplama gibi işlemlerin daha kolay olması için taç oluşumu aşağıdan yapılmış olan direk dikime hazır halde kargolanmaktadır.
-Fidanlarınızı Teslim Aldığınızda Yapmanız Gerekenler: Sipariş etmiş olduğunuz fidan kolisini teslim aldığınızda hemen kolisinden çıkartınız. Fidanlarınızı hafifçe sulayın malum yol yorgunudur. Fidanınızı ilerleyen bir tarihte dikecekseniz 2-3 güne bir sulamayı ihmal etmeyiniz.  
-Ken's Red Kivi Fidanı Yaşı: Gönderimi yapılan fidanların yaşı 1 dir.
-Ken's Red Kivi Hasat Zamanı: Ekim ayı 3. haftası ile beraber hasada gelir. (Bölgelere göre farklılık gösterebilir.)
ahududu fidanı satın al
-Ken's Red Kivi Fidanı Hobi Amaçlı Dikim Rakımı: Hobi amaçlı her rakıma kolaylıkla dikimi yapılabilir.
-Ken's Red Kivi Fidanı Gönderimi: Özel tasarım fidan kutusu.
-Ken's Red Kivi Fidanı Üretimi: Doku kültürü veya çelik yöntemleri kullanılmaktadır. Aşı yöntemi kullanılmamaktadır.
-Ken's Red Kivi Fidanı Anacı: Kivi fidanı üretiminde herhangi bir anaç kullanılmamaktadır.
-Ken's Red Kivi Fidan Durumu: Saksılı veya Torbalı gönderilmektedir.(12 ay dikilebilir.)
-Ken's Red Kivi Fidanı Mevsimsel Durumu: Kivi fidanları yaprak döken bir bitkidir. Kışın size ürünler bir dal parçası gibi gelebilir bu durum sizi üzmesin uç kısmını makas yardımıyla kestiğinizde yeşil dokuyu yani canlı dokuyu göreceksiniz. Baharla beraber fidanlar yeşil yapraklı bir şekilde gelir. Sonbahara doğru yapraklar dökmeye yakın gelmektedir.
-Saksıda Kivi Yetiştiriciliği: Saksıda yetiştiriciliğe uygundur fakat kışın saksı içerisinde mutlaka bahara kadar bitkini meyve vermesi için gereken soğuklama süresini karşılaması için çağla oluşumu gerçekleşene kadar dış mekanda bulunmalıdır. Saksı içerisinde Kivi yetiştiriciliğinde en az 2 fidan kullanmanızı tavsiye ederiz. Kullanacak olduğunuz saksı asgari 10 litrelik, kullanacak olduğunuz toprak ise çiçek toprağı olabilir.
-Ken's Red Kivi Fidanı Dikim Mesafesi: Kivi fidanlarında fidanlar arası 2 metre, sıra arası 5 metre şeklinde
-Ken's Red Kivi Fidanı Dikimi: Fidan dikimini buharlaşmanın en az olduğu sabah erken saatlerde veya ikindin vaktinde yapmanız tavsiye edilir. Fidan çukurunu en boy yükseklik 50-60 cm olacak şekilde kazınız, fidan çukuru tabanı 1-2 çay kaşığı aquasorb veriniz. Çıkan toprağa herhangi bir hayvansal gübre kesinlikle uygulamayınız. Ziraa hayvansal gübrelerde dip kurdu ve yabancı ot tohumları bulunabilir. Bunu yerine fidan çukurundan çıkan toprağa bir büyük su bardağı leonardit karıştırarak, toprağa iyice harmanlayın. Fidan çukuruna, 30 cm çıkan topraktan dolgu yapınız. Fidanı, çukura dik bir şekilde koyunuz, kırık kökler var ise budama makası yardımı ile kesiniz. Zemin hizasına gelinceye kadar toprakla doldurarak dikimini yapınız ve fidan başına 5-15 litre arasında can suyunu veriniz.
-Ken's Red Kivi Fidanı Sulaması: Bulunduğu konum ve toprak yapısına göre 10-15 günde bir defa
-Ken's Red Kivi Fidanı Genel Gübreleme Bilgisi: Kışın tabandan azot ağırlıklı, çiçekler açmadan 20-30 gün önce tabandan fosfor, potasyum ağırlıklı kompoze gübre, çiçek döneminde yapraktan çinko bor içerikli meyve tutturucu gübreleme, nohut büyüklüğüne eriştikten sonra meyve irileştirici gübreleme yapılabilir.

-Kivi Fidanı Zararlı Mücadelesi: Kivi fidanlarında baharla beraber fidanlarda yaprak biti zararlısı, meyve iç kurdu ve kırmızı örümcek zararlısına dikkat edilmelidir. Zararlı mücadelesinde 1 litre suya 1 kaşık sıvı yağ, 1 kaşık arap sabunu ve bir diş rendelenmiş sarımsağı 1 litre su içerisine koyun ve iyice karıştırın. Bitkinin yapraklarının hem altına hem de üstüne gelecek şekilde fısfıs yardımıyla sıkınız. Sarımsak kokusunda hoşlanmıyorsanız sarımsağı çıkartabilirsiniz. Her ağacı baharla beraber 1 renkli kokulu yapışkan tuzak koymakta fayda vardır..
Ahududu Fidanı Taç Oluşumu
-Ken's Red Kivi Fidanı Taç Oluşumu
-Kivi fidanlarında taç oluşumu yani yan dal oluşumun ilk olacağı yer bizim için çok önemlidir. Bu tamamen ağaca verilecek olan şeklin ilk  adımıdır. Profesyonel meyve bahçelerinde uygulanacak budamanın sistemi ve hasat ekipmanlarına göre taç oluşumu yeri verilir ama hobiciler için tavsiyemiz ağacın dallarını tele veya sürgün uçlarınızı ipte alarak desteklemenizdir.
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
TaksitTaksit TutarıToplam Tutar
1--
2--
3--
4--
5--
6--
7--
8--
9--
10--
11--
12--
TaksitTaksit TutarıToplam Tutar
1--
2--
3--
4--
5--
6--
7--
8--
9--
10--
11--
12--
TaksitTaksit TutarıToplam Tutar
1--
2--
3--
4--
5--
6--
7--
8--
9--
10--
11--
12--
TaksitTaksit TutarıToplam Tutar
1--
2--
3--
4--
5--
6--
7--
8--
9--
10--
11--
12--
TaksitTaksit TutarıToplam Tutar
1--
2--
3--
4--
5--
6--
7--
8--
9--
10--
11--
12--
TaksitTaksit TutarıToplam Tutar
1--
2--
3--
4--
5--
6--
7--
8--
9--
10--
11--
12--
TaksitTaksit TutarıToplam Tutar
1--
2--
3--
4--
5--
6--
7--
8--
9--
10--
11--
12--
TaksitTaksit TutarıToplam Tutar
1--
2--
3--
4--
5--
6--
7--
8--
9--
10--
11--
12--
TaksitTaksit TutarıToplam Tutar
1--
2--
3--
4--
5--
6--
7--
8--
9--
10--
11--
12--
Benzer Ürünler
Yükleniyor...